Hoppa till huvudinnehåll

Bibelstudium

Tillsammans går vi igenom ett av breven i Bibeln. I vår blir det Efesierbrevet!

Dessa studier är till hjälp för dig som vill få en djupare förståelse för Bibelns texter, vad de betydde för de ursprungliga mottagarna men också vad texterna kan säga till oss idag. Undervisning kommer att ges, men tillsammans ställer vi också frågor till texten och samtalar tillsammans. Inga förkunskaper behövs. Alla bjuds på ett enkelt fika. Frivillig gåva samlas in till ACT Svenska kyrkan

Onsdagar 10.00 - 11.30 i Bureå församlingsgård

23 feb – med Helena Marksén
Ons 2 mars – med Helena Marksén
Ons 16 mars – med Helena Marksén
Ons 23 mars – med Helena Marksén
Ons 30 mars - med Robert Koss
Ons 13 april med Robert Koss

ARR: Bureå församling

P.S. Passar också på att tipsa om att Bureå EFS arrangerar våffelluncher lör 26 feb Därefter det ONSDAGARNA 9 mars, ons 6 april och ons 11 maj 11:00-13:00